5 důvodů, proč začít s jógou

Plavková sezóna se blíží! Věta, kterou teď slyšíš všude kolem sebe, viď? Nebudeme ti ale lhát, bohužel je potřeba se na léto pořádně připravit a své tělo trochu zpevnit. Na to je skvělá jóga, která pro tebe bude zároveň relaxací.

1) Kdekoliv a kdykoliv

Jógu můžeš cvičit doma, venku, na chatě, zkrátka kdekoliv to jen bude možné. Nemusíš být nikde v určitý čas, jako tomu bývá ve fitku, nebo na hodinách jógy v centrech. Vyber si čas a místo, kde se cítíš „doma“.

2) Protáhne páteř

Jedna polovina lidí má sedavé zaměstnání, druhá polovina zaměstnání, kde si namáhají záda. Záda to odskáčou v obou případech.  Jóga ti krásně protáhne celou páteř i zkrácené šlachy.

3) Meditace

Jóga není jen o cvičení, ale i o meditaci. Ta pomůže správnému dýchání a také tomu, aby sis vážila každé části svého těla. Setřeseš ze sebe všechen stres, zlobu a načerpáš pozitivní energii, která proudí kolem tebe.

4) Získáš svaly

Mnozí žijí v domnění, že je jóga pouhým cvičením na páteř. Opak je pravdou. O tom moc dobře ví i herečka a zpěvačka Miley Cyrus, která za svou svalnatou a pevnou postavu vděčí především józe.

5) Pocit, že děláš to správné pro své tělo

O své tělo by ses měla starat stejně, jako o svůj život. Zdraví je to nejdůležitější, nezapomeň na to. Pravidelným cvičením jógy získáš vše, o čem jsme v tomto článku psali. Získáš ale také dobrý pocit z toho, že děláš pro své tělo něco zdravého a prospěšného.

Profilový obrázek
Kateřina Prokopová
Jsem šéfkou magazínu MAXGIRL a starám se o to, aby si zde každá žena přišla na své. Ráda trávím čas se svou rodinou, miluji cestování a svou práci!

Sdílet