Jak se zalíbit svému šéfovi?

Nová práce, nový start, nový šéf. Máš šanci začít od začátku a v novém kolektivu. Bude tě to ale stát hodně námahy, a to především ve vytváření pracovního vztahu s tvým šéfem. Jistě se chceš zalíbit, aby s tebou byl šéf spokojený a získala si tak odměny, které si zasloužíš. Bez práce ale nejsou koláče, tak pojďme na to.

Předpovídám budoucnost

Ať už pracuješ na jakékoliv pozici, šéfové očekávají ode všech to samé – samostatnost. Mají spoustu práce a nemají čas říkat ti, co máš a nemáš dělat. Zkus se tak co nejvíce zapojit a předpovídat, co by po tobě mohl chtít, nebo jakou práci máš udělat. Uvidíš, jak bude překvapený tvou bystrostí a aktivitou, až zjistí, že už máš dávno vše hotové.

Buď více na očích, získáš více času pro sebe

Jsi nová a málokdo ví, jakou máš vlastně náplň práce. Snaž se ze začátku být co nejvíc na očích, aby nejen tvůj šéf, ale i kolegové viděli, že jsi pracovitá od rána až do konce pracovní doby. Po nějakém čase samozřejmě můžeš polevit, protože všichni už tě budou mít zažitou jako tu, která usilovně pracuje a že si prodloužíš pauzu na oběd, nebo vyřizuješ telefony v pracovní době, pak nikomu nebude vadit.

Buď Radar

Pamatuješ na Radara ze seriálu Mash? Radar věděl všechno o všem a o všech. Byl taková chodící encyklopedie. A aby ses svému šéfovi zalíbila, budeš si muset vzít něco z Radara. Snaž se zajímat o veškeré dění v práci, aby si znala souvislosti a měla přehled o tom, co se děje.

Usmívej se, šiř pozitivní energii

Mnoho práce, stres, starosti, únava… to vše může za to, že se lidé v práci tváří jako by byli po flámu. Věř, že když budeš vyčnívat z davu, usmívat se a šířit pozitivní energii, šéf si tě oblíbí, protože budeš ta, která ho vždy donutí alespoň k předstíranému úsměvu…. Ale ten už je jen krůček k tomu pravému úsměvu. A kdo ví, třeba ti za pár měsíců svěří důležité úkoly, ve kterých můžeš předvést, jaký jsi pracant.

Profilový obrázek
Kateřina Prokopová
Jsem šéfkou magazínu MAXGIRL a starám se o to, aby si zde každá žena přišla na své. Ráda trávím čas se svou rodinou, miluji cestování a svou práci!

Sdílet