Zákeřné sluníčko, jak se bránit?

Mnoho z nás vyráží v létě za mořem a sluníčkem. Už nyní začíná sezóna dovolených, určitě i ty se na nějakou chystáš. Myslíš ale také na ochranu před zákeřnými slunečními paprsky?

Zdraví na prvním místě

Bronzové opálení z dovolené je samozřejmě krásné a každá žena si ho užíván a snaží se udržet minimálně do podzimu. Takto to chodí každý rok. Málo která ale myslí na své zdraví, protože časté opalování, a to především bez opalovacího krému, je velmi škodlivé. Nenech se zmást teorií, že bez opalovacího krému se opálíš rychleji a budeš krásně hnědá. Sluneční paprsky v našem státě a u moře jsou velmi odlišné. U moře je sluníčko silnější a může ti způsobit různá kožní onemocnění, vyrážky.

Pozor na pihy

Pokud jsi pihovatá jako Pipi dlouhá punčocha, sluníčko není pro tebe tou správnou volnou. Dobře, chápeme…chceš být opálená. Pokud chceš vyrazit na sluníčko, nezapomeň na opalovací krém, minimálně faktor 30, nejlépe rovnou 50. Opravdu… žádná krása nestojí za zdravotní problémy. Pozor si dávej především na tvé velké pihy, které by na sluníčko neměly ani vykouknout. Tip: Na scénu se vrací jednodílné plavky, skvěle tak schováš aspoň část tvých pih.

Pitný režim, hydratace vlasů

Sluníčko dodává sice bronzové opálení, mimo to vše, co si můžeš přečíst výše, ale také ničí naši krásnou hřívu. Vlasy jsou vyšisované, zničené od slané soli z moře, nebo chloru z bazénu. Nutné je hlídat také pitný režim, který bys měla dodržovat.

Foto: pixabay.com

Profilový obrázek
Kateřina Prokopová
Jsem šéfkou magazínu MAXGIRL a starám se o to, aby si zde každá žena přišla na své. Ráda trávím čas se svou rodinou, miluji cestování a svou práci!

Sdílet