5 rostlin, kterým období sucha prospívá

Zářivá zeleň namísto vyprahlé pouště? I to je v období sucha možné. Postačí vám k tomu správný výběr rostlin, které půdu bez vláhy přímo milují. Vybrali jsme 5 rostlin, se kterými se budete pyšnit dokonalou zahradou, nebo rozkvetlým balkonem.

Agáve

Tato původem Mexická rostlina je velmi oblíbená pro své nenáročné pěstování. Během letních měsíců vyžaduje zálivku jen výjimečně, a to v případě na povrchu vyprahlé hlíny. V zimních měsících zalévání nevyžaduje dokonce vůbec!

Rozmarýn

Středomořská bylina je na přímé slunce zvyklá. Ideálním umístěním jsou jižně orientovaná okna, nebo balkony. Vytrvalý keř ale nepřežívá zimu. V chladných měsících je proto nutné jeho zazimování. Aromatická chuť bylinky je ideálním kořením pro dochucení masa, nebo zeleniny. Má široké využití není jenom v kuchyni, ale i kosmetice. Snítku si můžete přidat například do koupele.

Aloe vera

Aloe velmi dobře snáší sucho, ale přímé sluneční záření není ideálním prostředím. Podobně jako Rozmarýn, preferuje balkon nebo parapet orientovaný na jižní stranu. Listy navíc obsahují léčivé látky, které můžete využít i při drobném poranění kůže.

Levandule

Odolná rostlina s voňavými fialovými květy je ideální pro domácí nenáročné pěstování. Vytrvalý polokeř vám pokvete od června do srpna. Radost tak udělá především na skalce. Dlouhotrvající vůně navíc podporuje spánek a pro hmyz má podobný účinek jako repelent.

Pelargonie neboli muškáty

Lidově nazývané muškáty jsou královnami balkonových rostlin. Slunečná stanoviště jim vysloveně prospívají a vyznačují se celkově nenáročným pěstováním. Bez zalévání totiž vydrží i několik dní. Vyznačují se pestře zbarvenými květy, které svým převislým růstem ozdobí každé okno na chalupě.

Sdílet