5 užitečných tipů pro zlepšení vašeho soustředění


Soustředit se na úkol až do jeho dokončení je jedním z největších ukazatelů budoucího úspěchu.  Žijeme a pracujeme však v prostředí, které je plné rozptýlení. Jak tedy nejlépe pracovat s pozorností?  O tom, jak své soustředění a práci můžete zlepšit, se dočtete v našem článku. 

Stanovte si hlavní cíle a úkoly rozdělte na menší části

Mít velké cíle je skvělé, ale soustředit se na 10letý plán a zvládat každodenní agendu s krizovými situacemi, není snadné. Efektivnější variantou je nastavení menších, krátkodobých cílů, kdy jejich postupné dosažení vede k celkovému úspěchu. Navíc při dosažení těchto menších cílů budete pociťovat radost a ta vás bude motivovat k další práci.

Nezačínejte více úkolů najednou

Míra pozornosti má své limity. Proto se zaměřte pouze na jeden důležitý úkol a až po jeho dokončení pokračujte na další. Pokud se budete souběžně věnovat více náročnějším úkolům, vaše pozornost se rozptýlí a můžete tak přehlédnout zásadní detaily.

Dopřejte si během práce krátké přestávky

Několik kratších přestávek vám pomůže udržet pozornost lépe nežli jedna půlhodinová pauza.  Až příště budete pracovat na dlouhodobém úkolu, jako je příprava daní, nebo učení se na zkoušku, nezapomeňte tak na příležitostnou pauzu. 

Vyvarujte se zbytečného rozptýlení

Maximální výkon podpoříte tichým režimem mobilního telefonu, deaktivací všech oznámení na počítači, nebo jasným informováním ostatních kolegů, aby vás v danou chvíli zbytečně nevyrušovali.

Nezapomínejte na dostatek spánku a odpočinku

Během spánku probíhá řada chemických reakcí, které jsou pro náš další výkon a práci velmi důležité. Bez kvalitního odpočinku není dlouhodobě možné pozornost udržet, nebo podat opravdu dobrý výkon.

Pokud budete těchto pár pravidel dodržovat, zjistíte, že vám pomohou zvládat lépe nejen pracovní povinnosti, ale i ostatní věci v životě, které vám dělají radost.

Sdílet