7 tipů, jak vydělávat z pohodlí domova


Práce z domova nabízí mnoho výhod nejen pro maminky na rodičovské dovolené či studenty. Zaměstnání bez kanceláře je vhodné i pro ty, kteří hledají rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem. Tento typ práce vám také ušetří nemalé výdaje a čas z každodenního dojíždění.

Konkrétní pozice se liší s ohledem na vzdělání, zkušenosti a znalosti. Připravili jsme 10 tipů, ze kterých můžete vybírat tu správnou příležitost, jak přispět do rodinného rozpočtu.

Pronajměte pokoj ve svém domě nebo bytě.

Pokud žijete v oblasti, kde je poptávka po krátkodobých pronájmech, například v blízkosti univerzity nebo centra velkého města, můžete si najít nájemce do nevyužívaného pokoje. Prostřednictví registrace přes platformu Airbnb je pronájem pokoje nebo bytu velmi snadný. 

Začněte s domácí péčí o děti

Pokud zbožňujete děti a zajímá vás uplatnění v oblasti domácí péče, může být pro vás založení domácího centra péče o děti, to pravé! V takovém případě je nutné počítat s dlouhodobější časovou i finanční investicí, než se vám podnik rozjede. Pokud si na vlastní podnikání netroufáte, můžete hlídat děti u známých nebo na objednání v okolí.

Prodávejte výrobky, které sama vytvoříte

Zaměřte se na činnost, která vás baví nebo kterou chcete už dlouho vyzkoušet. Můžete se pustit do výroby šperků, textilu nebo hrnčířství. Důležité je vytvořit nejen kvalitní produkt, ale musíte mít také přehled o aktuálním trhu s daným zbožím, které plánujete nabízet. Poté si dopředu spočítejte nutné výdaje, váš čas a za jakou cenu je možné zboží nabídnout.

Testování webových stránek a aplikací

Příležitostnou formu spolupráce nabízí společnosti, které potřebují otestovat své webové stránky a služby. Prostřednictvím drobných úkolů vyzkoušíte uživatelské prostředí webové stránky, vyhledávání produktů či online objednávání.

Zadávání dat do počítače

Nenáročná forma spolupráce, která nevyžaduje příliš zkušeností. Aby vaše práce byla ale skutečně efektivní, je nutná rychlost a preciznost. Administrativní podporu ocení například obchodní společnosti, které potřebují neustále aktualizovat data o produktech, nebo obchodních partnerech.

Tvorba rešerší

Dohledávat různé typy informací můžete pro marketingové či výzkumné agentury i zpravodajské portály. Práce spočívá v online vyhledávání dat, zdrojů a jejich následné zpracování podle konkrétních požadavků.

Foťte do fotobanky

Pokud jste vášnivým fotografem a máte alespoň základní vybavení, zkuste své fotografie nabídnout fotobankám. Jejich následné online nahrání do systému je jednoduché a skvělý přivýdělek máte zajištěný.

https://www.thebalancecareers.com/make-money-from-home-4087100

Sdílet