Celoroční brigády pro teenagery. Jaké jsou vhodné?


Jaké jsou pracovní možnosti pro dospívající, aby měli stále dostatek času na školu a kroužky? Připravili jsme pro vás několik tipů, kterým se středoškoláci mohou věnovat nejen o letních prázdninách.

Spolu s dospíváním přichází mnoho změn nejen pro dospívající samotné, ale i pro jejich rodiče. Postupně se mění také materiální potřeby dětí, nebo zkrátka přichází čas na spoření během studií na vysoké? Neukrajujte z železné rodinné rezervy a pomalu své děti zapojte do vydělávání peněz. Čím dříve se naučí finanční gramotnosti a hospodaření s penězi, tím lépe.

Hlídání dětí

Flexibilita nabízí dobré skloubení volného času se školou. Práce se navíc můžete vykonávat na vesnici i ve městě a dojezdová vzdálenost tak nemusí být překážkou. Finančně je možné se domluvit na hodinové sazbě, nebo částce za celodenní hlídání.

Vedoucí na táboře

Pokud jsou vaše děti aktivní a sportovně založení, mohla by je bavit práce s mladšími dětmi. Tematické kempy se konají nejen v létě a existují různě tematicky zaměřené. Pracovní doba vedoucího tábora je ale několik dní až týdnů v kuse. Je tak nutné zvážit časové možnosti.

Online výpomoc s administrativou

Existuje celá řada možností, jak spolupracovat na dálku online. Aby byla práce bez komplikací a věrohodná, zajímejte se na reference a hodnocení společnosti a spolupráce s ní. Pro studenty jsou vhodné výzkumné agentury, kde je náplň práce tvořena zadáváním dat respondentů do formulářů, nebo jejich přepis z tištěné, do online podoby.

Obsluha rychlého občerstvení

Mnoho dospívajících může najít startovací pozici v restauracích rychlého občerstvení po dosažení 15 let věku. Výhodou je, že nepotřebuje předchozí zkušenosti a směny si může naplánovat dle dohody, jak školní rozvrh dovolí. Pracovat lze také o víkendech a státních svátcích.

Práce v maloobchodě

Stabilní přivýdělek nejen pro dospívající je vhodný během šetření na studium vysoké, nebo cestu do zahraničí. Jako brigádní výpomoc mohou studenti do práce chodit nepravidelně. Velkou výhodou jsou zaměstnanecké slevy na zboží, které ušetří další výdaje navíc.


Venčení pejsků

Dalším způsobem, jak si mohou děti přivydělat, je venčení a hlídání psů. Domluvit se můžete jednorázově, například během dovolené majitelů, nebo pravidelně, když zůstávají déle v práci. Kromě venčení bývá povinností i jeho nakrmení. Práce je ale překážkou pro alergiky na zvířecí srst.

Sdílet