Hledáte zajímavý tip na výlet? Tyto zaručeně nezklamou

Česká republika skýtá ohromné množství míst, které stojí za návštěvu. Střední Čechy jsou jednou z lokalit, kde zaručeně zklamáni nebudete. Pokud se rozhodnete vyrazit právě sem, jistě se vám bude hodit několik tipů na místa, která vás ohromí.

Nezapomeňte na hlavní dominantu

Je známá jak z historie, tak i z filmů, stejně jako je vidět z širšího okolí. Co máme na mysli? Ano, je to Karlštejn. Byl by doslova hřích nechat si tento hrad utéci a tuto jedinečnou historickou památku si neprohlédnout. Stačí zamířit do okresu Beroun, jihozápadně od Prahy. Nejde však o jedinou zajímavost v okolí. Proto doporučíme zamluvit si i hotel u hradu Karlštejn, jelikož daná lokalita se stane skvělým výchozím bodem pro řadu dalších výletů. Toto jsou tipy na ty nejzajímavější.

Dva unikátní lomy

Druhým místem, které v dané oblasti zaručeně musíte navštívit, jsou místní lomy. Jejich název je Malá Amerika a také Velká Amerika. Lákadlem tohoto místa je určitě to, jak romanticky působí. Uvidíte, jak okouzlí i vás.

A když nebudete mít dost, zkuste najít i romantické ubytování nedaleko Karlštejna. Pro partnerský výlet jasná volba, pokud vás právě krásná místa tolik zajímají. A v jejich výčtu pokračujeme i nadále.

Krásné vodopády

Bubovické vodopády – to je jejich oficiální název a najdete je v oblasti, která je známá pod názvem Český kras. Tudy protéká Bubovický potok, který právě tyto krásné vodopády vytváří. A co na nich uchvátí nejvíce?

  • Výška padající vody
  • Množství mechu a řas
  • Porézní vápence

Zamiřte také pod zem

Když vyrážíte v horkých dnech, není nic jednoduššího, než zamířit pod zem, kde se nejenom ochladíte, ale také se pokocháte mnoha krásami. Jaká oblast je nabízí? Jsou to Koněpruské jeskyně, které dnes zaručeně patří k nejkrásnějším místům v zemi. A i ty najdete nedaleko města Beroun, tedy v oblasti, ve které doporučujeme najít i vhodné ubytování.

Sdílet