Jak se připravit na těhotenství

Jsi připravená na další kapitolu tvého života? Jsi připravená věnovat svůj život člověku, který stvoříš s tvou láskou? Jsi připravená obětovat svůj volný čas, zkrouhnout své koníčky a finance? Jsi připravená, že své srdce bude patřit někomu jinému než tobě a tvému milému? Pokud si odpověděla ano, gratulujeme, jsi připravená na dítě, alespoň po té psychické stránce. Poradíme ti, jak se na těhotenství připravit po té fyzické stránce.

Vysazení antikoncepce

Prvním krokem je vysazení antikoncepce. Tu bys měla vysadit alespoň půl roku předtím, než se s přítelem začnete „snažit“ o miminko. Chvíli totiž trvá, než se tvé tělo zbaví všech přebytečných hormonů, upraví se tvůj menstruační cyklus a tvé tělo bude žít svým vlastním životem a nebude ovlivněno hormonální antikoncepcí.

Změna životosprávy

Tvé miminko bude potřebovat, aby maminka byla zdravá a fyzicky připravená na těhotenství i tomu, co bude následovat. Rozhodně bys proto měla změnit životosprávu. Měla bys do svého jídelníčku zapojit více zeleniny, ovoce, bílkovin. Měla bys také pít více vody, protože pravidelní pitný režim je velmi důležitý pro tebe, tvé tělo a mimo jiné také pleť a vlasy.

Pooohyb, poooohyb

Dostatek pohybu ti pomůže připravit se na to, co přijde. Nemyslíme tím posilování v posilovnách, nebo běhání 50km denně. Stačí třeba pravidelné cvičení jógy, dlouhé procházky s pejsky, cokoliv, čím své tělo alespoň trochu zpevníš a páteř protáhneš, především pokud máš sedavé zaměstnání.

Vitamíny

Pravidelné mlsání antikoncepce vyměň za pravidelné mlsání vitamínů. A to především takových, které podporují otěhotnění a zdravý vývoj miminka. Takovým vitamínem je třeba kyselina listová.

Kyselina listová se doporučuje brát už půl roku před otěhotněním, aby ho tvé tělo stihlo „nasbírat“ co nejvíce.

Foto: pixabay.com

Sdílet