Jak správně pečovat o pokožku během podzimu?


Změny teplot, vítr a déšť jsou faktory, které ovlivňují strukturu a funkci pleti. Během přechodných měsíců pleť potřebuje jemnou péči. Abyste se vyhnula nepříjemnému podráždění, vzniku vrásek či infekci, postačí vám pár kroků.

I na podzim pleť chraňte před sluncem a UV zářením. Některé make-upy nabízí kromě krytí, také ochranu před UV zářením. Pokud vám část make-upu zbyla, neodkládejte ji na další sezonu, ale využijte ji ještě na podzim. Kosmetickým pomocníkem jsou pudrové varianty s obsahem ochranného filtru proti UV, které během podzimu stále zaznamenáme. Důležitý je také správně zvolený odstín podle aktuálního opálení z léta. Jestliže nemůžete u zvoleného make-upu sehnat přesný odstín, zvolte vždy raději nejbližší světlou barvu, rozhodně ne tu tmavou.

Líčení zafixujte. Déšť tak nebude překážkou.

Během deštivých dnů vsaďte na voděodolnou řasenku, která se postará o dokonalé líčení očí. Skvělého pomocníka najdete ve fixátoru make-upu. Pleť osvěží a zafixuje make-up. Líčení vydrží po celý den i v bouřce.

Hydratace v pár krocích

Hydratace je základ. Změny počasí způsobují vysušování a tvorbu nepříjemných šupinek. Abyste jejich vzniku předešla, dbejte na hydrataci prostřednictvím denních či nočních krémů. Vybírejte lehké, nemastné produkty. V případě nedokonalé pleti můžete zvolit 2v1 Hydratační tónující krém, který spolehlivě nahradí make-up.

Jaké zvolit podzimní líčení?

Začněte hydratačním krémem. Poté naneste make-up buď pomocí houbičky, nebo štětce. Nezapomeňte make-up nanést také na krk a dekolt. Další nedokonalosti pleti sjednoťte korektorem ve stejném odstínu. Vše zafixujte pudrem.

Oči zvýrazněte matnými stíny v teplém odstínu. Praktické jsou paletky od tělové barvy přecházejí přes šedou až k antracitové. Jednoduše tak můžete měnit intenzitu make-upu a nemít v kosmetické taštičce plno dalších krabiček.

Rty přetřete hydratačním balzámem a orámujte konturkou (v co nejpodobnější barvě rtěnky) a lehce přepudrujte. Díky tomu bude barva držet. Pak použijte rtěnku.

Sdílet