Jaký je ideální věk na dítě?

Do svých 19 let, tedy během střední školy, neustále slýcháme od maminek „ne abys otěhotněla!“. Po střední škole nám říkávají, že jsme mladé a ať si ještě užíváme. Po 25. roce se vše rázem změní a doslova nás nutí k tomu mít děti. Jaký je ale ideální věk na dítě?

Jako naše maminky…

Dříve bývalo zvykem, že ženy měly dítě hned po vystudování střední školy, nebo odborného učiliště. Proto má spousta z nás maminky stále mladé kočky, které připomínají spíše naši starší sestru. V současné době by ale tento trend mladých maminek neprošel. Bez práce nejsou koláče…

Nejdříve kariéra

Už dávno neplatí, že jsou ženy královnami v domácnosti a muži mají kariéry a živí rodinu. V současnosti je to fifty fifty. Ženy mají také nárok na kariéru a splnění svých snů. S malým prckem už jsme ovlivněné a často volíme zaměstnání, které nás nezatěžuje ve volném čase a můžeme se tak v klidu věnovat svému menšímu já. Když navíc máme skvěle rozjetou kariéru, nemusíme si tak dělat starosti, že by ji miminko ohrozilo… prostě si jen dáme na pár let pauzu. V lepším případě můžeme pracovat i na mateřské dovolené. Abychom si ale mohly klást podmínky, musíme se nejdřív vypracovat k tomu, abychom byly v práci nepostradatelné.

Rok sem, rok tam

Říká se, že nejlepší věk ženy pro početí je do 30 let. Tuto informaci můžeš použít jako svůj argument pro všechny maminky a babičky, které ti nedají pokoj s tím, abys už měla miminko. Během 25 let z ničeho nic zjistíš, že postupně všechny tvé kamarádky jsou těhotné, nebo dokonce už mají dítě. Postupně je jich víc a víc. Je to takový společenský nátlak, protože jsi ve věku, kdy je běžné mít dítě. Stále máš ale čas.

Nejdřív si užij samu sebe

Abys byla připravená, že se po zbytek života budeš starat spíše o své dítě, než o sebe a tvé dítě bude středobod celého vesmíru, musíš si nejdříve dostatečně užít samu sebe. Zapomeň na věk. Věk je jen číslo. Spíše si udělej seznam věcí, které chceš stihnout ještě před založením rodiny a splň si každou položku! Potom už budeš připravená na to pořídit si malou holčičku, která s tebou za pár let bude chodit na nákupy. A to je ta pravá chvíle na dítě.

Sdílet