Jaký je ideální věkový rozdíl mezi partnery?

V dnešní době věkový rozdíl vůbec nic neznamená. Nezáleží na tom, jestli je ti 20 a tvému příteli je 50. Věk je jen číslo, i když tomu vždycky tak nebývalo. Jsou ale jiné okolnosti, při kterých by ti velký věkový rozdíl mohl vadit.

Rozdílné názory

Starší generace žila v jiné době. V době, kdy nebyly chytré telefony, kdy nebyla mánie, že si sebou bereš mobil i na toaletu, v době kdy cestování nebylo denní rutinou a party nebyla každý týden. Proto jsou rozdílné i jejich názory a i když se snaží sebevíc, současnou moderní dobu nemůžou přijmout.

Jiní přátelé

Tvůj partner by měl poznat tvé nejbližší kamarády a naopak ty bys měla poznat ty jeho. Budou totiž součástí vašich životů a můžete se potkávat na různých „rodinných“ akcích. V případě velkého věkového rozdílu může být ale menší problém. Jsi mladší, o hodně mladší, než je tvůj partner a jeho přátelé. Nemusí chápat tvé poznámky a vtipy, ze kterých ty umíráš smíchy. Může nastat také trapas, že si s nimi nebudeš mít co říci, protože tam budeš ty ten mladý zajíček, co nebude zapadat. Naopak tvůj přítel může mít pocit, že se kamarádíš s puberťáky a mohl by se cítit odstrčeně.

Ideální věkový rozdíl?

Podle odborníků je ideální věkový rozdíl 5 – 10 let. Budete stejná generace, vyrůstali jste v podobné době. Neznamená to ale, že můžete mít na vše stejný názor a budete si rozumět ve všech směrech. Nejdůležitější je zůstat sama sebou a věrná svému mladému věku. Nepřeskakuj roky jen kvůli staršímu partnerovi.

Foto: pixabay.com

Kateřina Prokopová
Jsem šéfkou magazínu MAXGIRL a starám se o to, aby si zde každá žena přišla na své. Ráda trávím čas se svou rodinou, miluji cestování a svou práci!

Sdílet