Kariéra versus mateřství

Konečně si dokončila školu! Následuje první práce, kde vydržíš jeden až dva roky. Základní praxi už budeš mít. Co teď? Kariéra nebo mateřství?

Práce svých snů

Práce je důležitá, není to jen prostředek k vydělávání peněz. V práci máš prostor ukázat, co vše v tobě je. Jak jsi cílevědomá a pracovitá. Mnoho se toho také naučíš. Například také odolnosti vůči stresu, který se ti v mateřství hodí. V práci si můžeš splnit své sny a dosáhnout osobního cíle a rozvoje osobnosti. Proto je tak důležitá. Předtím, než se naplno budeš věnovat mateřství, je vhodné mít stabilní práci a pracovní pozici, která tě toho tolik naučí.

Další kariéra?

Jestli máš dlouholetého partnera a je ti kolem 25 let je jasné, že se to kolem tebe jen hemží kamarádkami, které právě oznámily své těhotenství, nebo už malého prcka mají. Je to tak trochu tlak společnosti na to, abys také založila rodinu, a už jsi na půl rozhodnutá. Ale pak to přijde. Povýšení? Změna práce? ……Co dělat? Zůstat v práci na pozici, ze které můžeš bez výčitek odejít na mateřskou nebo přijmout povýšení a budovat dál kariéru? Změnit práci, jít za lepšími penězi, ale začít v podstatě od začátku? A kdy přijde chvíle na mateřství?

Mateřství jako odměna

Není kam spěchat. Mít slibnou práci, která tě baví, je základ úspěchu ve všech ohledech. Navíc v dnešní době musíš počítat s úsporami, bez kterých se na mateřské „dovolené“ neobejdeš. Dej prostor své kariéře, která ti přináší i krásné peníze, díky kterým si našetříš a zároveň si můžeš splnit pár svých snů, jako je třeba cestování. Přijde čas, kdy ucítíš, že nastala ta chvíle, kdy žádná kariéra není víc než mít dítě. Pak můžeš budovat zase jinou kariéru….. kariéru matky.

Foto: pixabay.com

Sdílet