Když se zamilujete do cestovatele. Jak překonat vztah na dálku?

Nové pracovní a studijní možnosti nabízí cestování na různě dlouhou dobu. Ať už se jedná o studijní pobyt erasmus, working holiday, jazykový kurz, přechodnou náplň práce, nebo i běžnou pracovní dobu, která zahrnuje část týdne v zahraničí či na druhém konci republiky. Nové možnosti soužití zkrátka nabízí nová pravidla vztahu.

Pokud se rozhodnete o vycestování, přichází myšlenka, zda s partnerem či bez něj. Pokud z nějakého důvodu nechce nebo nemůže, nenuťte ho. Cestování není pro každého.

Určete si datum shledání

Důležitá jsou data kdy se uvidíte příště a konečné datum, kdy cestovatelská pouť bude u konce. Tyto termíny vám pomohou především v době, kdy vám bude smutno nebo bude třeba vyřešit důležité záležitosti.

Buďte spolu v kontaktu

Aby vztah fungoval, mějte přehled o tom, čím si zrovna váš partner prochází. Ať už to jsou radosti nebo trápení. Možnosti osobního kontaktu se odvíjí dle vzdálenosti. Zkuste se domluvit na střídavých návštěvách, jak to aktuální situace dovolí. Každodenní komunikaci si usnadníte mobilními aplikacemi, chaty a videohovory. I krátký hovor před odchodem do práce nebo školy zvedne náladu vám oběma.

Věnujte se sobě. Můžete dělat věci, které vaší polovičce v soužití vadili

Sebevzdělávání, trávení času s přáteli a rodinou, vaření vašich oblíbených jídel stále dokola, zelené pleťové masky několikrát týdně, i nepravidelný úklid. To vše si můžete dopřát dle libosti.

Maličkosti, které potěší

Nezapomínejte dělat partnerovi radost. Období odloučení je těžké pro vás oba. Výčitky jsou ztrátou energie. Přesměrujte ji raději jiným směrem a zkuste napsat láskyplný dopis, poslat dárek kurýrní službou, překvapit polovičku nečekanou návštěvou. I maličkosti udělají obrovskou radost, která vám dodá další energii na odloučené měsíce a týdny.

Plánujte budoucnost po návratu z cest

Vyhlídka společné budoucnosti posílí smysl, proč odloučení překonat. Na další chvíle se budete o to více těšit a plánování vás bude těšit.

Sdílet