Nauč se správně mýt své vlasy

Aby si o svou hřívu správně pečovala, je potřeba se ji naučit správně mýt. Myslíš si, že neexistuje správný způsob mytí vlasů a říkáš si, co je na tom tak složitého? Možná tě překvapí, že i ty si myješ vlasy špatně.

Nejprve se učesej

Přijde ti jako nesmysl česat se, když si jdeš mýt vlasy? Díky učesání se ti ale budou lépe mýt a následně i rozčesávat. Nenechávej veškerou práci na kondicionér a trochu mu pomoz.

Pořádné namočení

Šampon ti na vlhkých nebo téměř suchých vlasech nebude správně pěnit. Aby si dosáhla správného účinku šamponu na vlasy, je potřeba vlasy nejprve pořádně namočit a nechat je pár minut pod tekoucí vodou ve sprše nebo namočené ve vodě ve vaně.

Šamponem dvakrát

A dostáváme se k zásadní chybě, které se dopouští mnoho žen. Šamponem na vlasy by ses správně měla mýt dvakrát. Poprvé totiž smyješ zbytky laku a vosku na vlasy. Až po druhém umytí šamponem docílíš odstranění mastnoty vlasů. Výsledek tě překvapí. Tvé vlasy totiž budou více nadýchané a lesklé.

Kondicionér jen na konečky

Další zásadní chyba. Kondicionér nepatří na celou délku vlasů. Ačkoliv bys potřebovala trochu kondicionéru i ke kořínkům, aby se ti vlasy lépe rozčesávaly, zbytečně si je takto znovu umastíš a druhý den budeš muset vlasy mýt znova. To je škoda, ne?

Sdílet