Plastika, nebo být sama sebou?

„Možná se tak narodila, možná je to Maybelline.“ Tuhle hlášku z reklamy na kosmetiku jistě znáš. Dříve se jednalo pouze o reklamu, v dnešní moderní době se jedná o běžnou záležitost. Mezi námi přibývá žen, kterým je plastika blízká a které tráví hodiny před zrcadlem stínováním make-upu a tvarováním obočí.

Přírodní krása versus malé úpravy

I ty nejúspěšnější modelky nebývají vždy dokonalé. Jsi krásná, vysoká, dlouhé nohy, ale máš malá prsa a úzké boky? Nebo jsi naopak malá, baculatá, ale máš krásné velké rty a výrazné oči? Máš klučičí postavu, ale nádherné vlasy a úžasnou pleť, kterou by ti mohla každá žena závidět? Žádná z nás není dokonalá a my ženy jsme samy o sobě náročné a věčně nespokojené.

Často se tak necháme unést představou dokonalosti a přistoupíme k malému plastickému vylepšení. Zvětšení prsou, rtů, lepší tvarování nosu, přišití odstátých uší nebo permanentnímu obočí. Máme neustálý pocit, že je stále co vylepšovat, když v dnešní době je ta možnost a není to nijak složité. Přitom bychom měly být spokojené tak, jak jsme.

Blogerky a Instagram kazí dobu

Na Instagramu se „dokonalost“ šíří jako lavina. Přitom fotografie na Instagramu jsou od reality velmi odlišné. Přesto se necháme zmást a toužíme vypadat stejně. Vidíš v časopisu modelku Victoria’s Secret a toužíš být také tak „dokonalá“?

Buď sama sebou. Stejně jako třeba celebrita Paris Hilton, která nemá moc velká prsa. Modelka Cara Delevigne má zase klučičí postavu a malé rty, a přesto je považována za jednu z nejúspěšnějších modelek. Další modelka Gigi Hadid má zase odstáté uši a také si s nimi neláme hlavu. Soustřeď se na to, co máš na sobě ráda, ignoruj to, s čím si nespokojená.

Sdílet