Potřebujete vyčistit organismus? Vyzkoušejte citron

Citrusové plody mají velmi příjemnou vůni. Navíc výborně působí na lidský organismus. Nejenom, že obsahují velké množství především vitamínu C, ale jsou také velmi účinným prostředkem, jak udělat ve svém organismu úklid.

Špatná strava vede k překyselení

Překyselení často způsobuje nevhodná strava, v níž najdete obrovské procento potravin s vysokým obsahem živočišných tuků, ale také sacharidů, především jednoduchých cukrů. Stejně tak mnozí z nás konzumují hodně konzervovaných potravin, instantních jídel nebo polotovarů. Všechny tyto potraviny obsahují hodně soli, ale i řadu chemických přídatných látek jako jsou dochucovadla, barvicí látky. Škodliviny se v těle usazují, i když nechceme. Pokud je v těle těchto látek přebytek, tvoří volné radikály, které mohou napomáhat vzniku různých chorob včetně rakoviny.

Citronová šťáva jako všestranný lék

Proto je důležité pamatovat u lidského těla také na patřičnou očistu. Zanedbáte-li pravidelný úklid, může se vám to vymstít. Zkrátka nikdy nezapomínejte na odlehčení stravy. Různé detoxikační kůry mohou pomoci odplavit zásoby škodlivin. Jak na to? Jednou z potravin, která účinně pomáhá přirozené očistě těla, je citron. Dopřejte si občas sklenku vlažné vody s pár kapkami koncentrované citronové šťávy. Pozor ale, vymačkanou z čerstvého plodu, žádné kupované chemické koncentráty.

Pomáhá i alergikům

Citron je v lidském těle antioxidantem, který může vázat volné radikály a tím vám pomáhá zůstat zdravý. Navíc je díky obsahu vitamínu C vynikajícím pomocníkem lidské imunity. Ulehčuje život alergikům. Snižuje totiž hladinu histaminu, který způsobuje například slzení očí nebo také ucpávání nosu. Díky němu klesá i riziko kardiovaskulárních chorob. Tvoří vlastně chemický pufr, který pomáhá odkyselit organismus. Zkuste nastartovat svůj den hned po ránu sklenkou vody s citronem.

Sdílet