Přehozy na postel dodají vaší ložnici jedinečnou atmosféru

Postel – nejdůležitější místo v ložnici, kde člověk stráví třetinu života. Proto věnujeme výběru lůžkovin a přehozům na postel náležitou pozornost.  Přehozy na postel dodají interiéru ložnice kompletní a celistvý pohled, pohodu a harmonii. Dále chrání ložní prádlo před znečištěním, skryje ho před cizími pohledy (možná máte potisk se superhrdiny nebo Pokémonem …), eliminuje problém výběru sady ložního prádla pro interiér. Fantazii se meze nekladou, ale stále platí, že méně někdy znamená více. Toužíte přece po útulné ložnici?

Přehozy na postel – barevné schéma

Máte-li přehozy na postel v souladu s barvou stěn, jde o vynikající řešení pro malý byt. Zvlášť v případě, že postel nemá zrovna malé rozměry. Snažíme se vždy vybrat ten správný odstín, příkladně tapety do místnosti, ale ne identické – postel by měla vyniknout vizuálně, ale ne úplně, „splývat“ se stěnami. K červené se budou hodit odstíny vínové a růžové; pro hnědou – béžová a broskvová, světle modrá – tmavě modrá a tyrkysová, pro zelenou bude vhodná barva oliv nebo máty  … Obecně platí, že prostorná ložnice otevře více možností pro výběr barev.

Přehozy na postel – vzory

Je důležité si pamatovat pravidlo, které platí pro vizuální korekci v libovolné místnosti: tmavá barva, velký vzor, ​​obří geometrický vzor, ​​mohutné dekorativní detaily vizuálně zmenšují prostor. Na druhou stranu, barvy ve světlých barvách, minimální kontrasty, lesklé povrchy, minimalistický styl interiéru z vizuálního hlediska prostor zase zvětšuje. Pokud jste vlastníkem postele nepravidelného tvaru a velikosti, pak zvolte přehozy na postel s jednodušším vzorem. Pakliže je pokoj okrášleny závěsy, nezapomeňte, že se musí “závěsy + přehozy na postel” barevně odlišovat od barvy stěny.  Můžete volit stejnou barvu, ale v jiném odstínu.

Foto: dekorstudio.cz

Sdílet