Proteinová dieta je klíčem k redukci hmotnosti

„Potřebuji zhubnout 5 kilo do plavek, ale nejde to. Držím jídelníček, cvičím a výsledky pořád nikde! Už nevím, co mám dělat, snažím se zhubnout a kila dolů prostě nejdou.“ Tohle je jen malá ukázka zpráv od zoufalých žen a mužů, kterým se nedaří shodit kilogramy na svoji požadovanou váhu. Někdy za tím stojí špatná životospráva (jídelníček, nedostatek pitného režimu a spánku), nedostatek pohybu, anebo špatná genetika. Všechny zmíněné problémy lze překonat a my si ukážeme jak! Klíčem k úspěchu může být proteinová dieta, která zažívá v posledních letech boom! V článku si vysvětlíme, co je to proteinová dieta a jak vlastně funguje.

“Ketonová dieta, proteinová dieta, ketodieta, bílkovinová dieta – jak vidíte, variant je hned několik!”

Co to je proteinová dieta?

Proteinovou dietu vymyslel americký profesor George. L. Blackburn v 70. letech 20. století. Profesor se snažil přijít na způsob, který by pomohl lidem úspěšně zhubnout bez vedlejších účinků. Zajímal se o to, jak lidské tělo funguje, jak probíhá proces spalování tuků a jaké stravovací návyky jsou správné. Komplexnost jeho znalostí pomohla, aby vznikla dieta, která využívá vlastní tuk, jako “palivo pro lidské těle.” Jak je to možné?

Za vším hledejte ketony

Celá dieta stojí za omezením sacharidů (cukrů) a zvýšeném příjmu bílkovin, ale také tuků. Pro tělo je to něco nového, že je konečně bez cukrů a to vyvolá stav tzv. “ketózy.” Ketóza umožní, aby tělo místo sacharidů začalo spalovat vaše tukové zásoby, kterých se chcete samozřejmě zbavit. Výhodou cele diety je, že je kompletně zdravá a téměř bez vedlejších účinků! Při této dietě se neomezujete v počtu jídel denně, ale pouze je rozumně upravíte tak, aby splňovali požadavky (neobsahovali sacharidy – případně pouze malé množství).

Zdravý životní styl

Jak už bylo řečeno výše, tak se jedná o dietu, která vás nemá omezit. Není potřeba, abyste při dietě museli strádat a hladovět. Spíše naopak! Je důležité si jídla rozložit do 4-6 jídel denně, dodržovat pravidelný pitný režim a občas zařadit také pohybovou aktivitu. Můžete si vyjet třeba na kolo, brusle, zahrát si tenis, anebo jít zaplavat. Chce to hlavně něco dělat. Tato dieta by vás měla naučit zdravému životnímu stylu a nebýt pouze prostředkem ke zhubnutí.

Pro koho je dieta určená a jaké jsou její výhody?

  • Pro ženy
  • Pro muže
  • Prostě pro všechny od 18 do 65 let (poté pouze s konzultací lékaře)
  • V dietě máte dostatek vitamínů a minerálů.
  • Jedná se o relativně rychlý způsob, jak zdravě zhubnout.
  • Tělo se přepne do stavu ketózy již po 2 dnech a hned začínáte redukovat svojí hmotnost.

Hotová proteinová jídla, která si připravíte doma do dvou minut. Můžete si také vybrat dietní plány, které jsou rozdělené do týdnů.

Sdílet