Jak se zbavit své závislosti na Instagramu?

Sociální sítě zažívají v posledních letech velký boom. Kdo nemá profil alespoň na jedné z nich, jako by nežil. Na výsluní se rychlostí blesku dostala aplikace Instagram. Tuto „apku“ jsme si zamilovaly! Problém ale je, že na ní rychle vzniká závislost, a to taková, které se budeš chtít zbavit. Pomůžeme ti!

1) Uvědom si, co je důležité

„VYUŽÍVEJ VĚCI, NE LIDI.

MILUJ LIDI, NE VĚCI!“

Instagram je skvělá aplikace na sbírání inspirace ze světa módy, tipů na výlety, cestování, home decoru apod. V tom je Instagram opravdu dokonalý, vždy tam na tebe číhá fotka, která ti dodá spoustu nápadů a potřebnou inspiraci. Problém ale nastává, když je pro tebe hledání této inspirace číslem jedna celého dne a začneš zanedbávat svůj život. Uvědom si, co je důležité a především, co je reálné.

2) Fotky nepořizuješ kvůli Instagramu

Nebudeme si lhát navzájem, že? Kdykoliv jsme v kavárně s přáteli, nebo na výletě s naší drahou polovičkou, děláme nekonečně mnoho selfie fotek, které vznikají především proto, abychom je potom mohly pověsit na Instagram. Achjo…. Kde jsou ty doby, kdy fotky vznikaly proto, abychom zastihly ten krásný okamžik a zachovaly vzpomínku navždy právě pomocí fotky? Uvědom si, že fotky nepořizuješ kvůli Instagramu, ale kvůli sobě a svým vzpomínkám.

3) Zužitkuj svůj volný čas

Kolik hodin denně strávíš na Instagramu? Jednu, dvě? A co se místo toho jít projít s tvým pejskem, přítelem, jet za rodinou na návštěvu, nebo uvařit výbornou zdravou večeři? Čas se dá zužitkovat mnohem lépe, než ho strávit nad sledováním života jiných lidí. Věř tomu, že když si vyhradíš omezený čas, třeba půl hodiny denně na sledování fotek na Instagramu a volný čas využiješ jinými aktivitami, přijde ti, že si za den stihla mnohem více věcí. A to je přeci důležitější, ne?

Sdílet