Sociální sítě versus realita

Vzpomínáš na roky, kdy odstartovala éra Facebooku? Kdy si každý den několikrát denně psala statusy o tom, co všechno děláš, jakou máš náladu a dávala nespočet různých fotek a selfie? Také ti to přišlo hrozně stylový a světový? Počet přátel na Facebooku se odrážel na tvém pocitu oblíbenosti a počet lajků u fotek ti dodával sebevědomí, jak jsi krásná a půvabná. Jaká je ale realita?

Virtuální svět, který nenahradí ten reálný

Ano, Facebook je virtuální svět, kde máš všechny své přátele a známé na jednom místě. Díky tomu máš přehled o aktuálním dění v jejich životech, a to i s těmi, které si dlouhé roky neviděla. Má to své pro a proti. Na druhou stranu, o čem si povídáte, když se vám konečně podaří se sejít na kávu? Kolik vět začínalo slovy „na Facebooku jsem četla…“?

Oznámení o zásnubách, oznámení o čekání miminka, fotky ze svatby, nebo dokonce fotky z porodu. Lidé si zvykli dávat na Facebook všechny okamžiky svého života, jako by to bylo jejich rodinné album. Tyto informace mohou být použity proti tobě, nehledě na to, že ne všechny informace je vhodné na sociální sítě dávat.

Instagram a jeho fotky

Jistě si zaregistrovala, že právě zažíváme éru Instagramu a jeho instagramových fashion i lifestyle blogerek. Tyto blogerky se živí tím, že dávají (a prodávají) své fotky na Instagramu. Vydělávají neskutečné peníze jen tím, že zveřejní svou fotku, která se často ani neodráží na realitě, ani nezakládá na pravdě. Tyto blogerky si dokonce „kupují“ sledující, jen aby jejich profil byl více oblíbený. Proč? Kvůli čemu? Instagram vznikl proto, aby lidé sdíleli své fotky, aby byl takovým elektronickým albem různých fotek a okamžiků z našeho života.

Ať už máš Instagram, Facebook, nebo jiné sociální sítě. Nezapomínej, že virtuální svět ti nenahradí ten reálný a že nejdůležitější je okamžiky tvého života naplno prožít, ne je jen vyfotit a vyvěsit. Prožívej okamžiky, jako by byly tvé poslední.

Foto: pixabay.com

Sdílet