Titul „nejlepší kamarádka“

Muži to mají o tooooolik jednodušší. Nehrají na žádné titulování nejlepšího kamaráda, mají spoustu kamarádů a bohatě jim stačí, když párkrát zajdou na pivo, zajedou na fotbal a pokecají o všem. My ženy jsme samozřejmě složitější osobnosti a tak je pro nás titulování nejlepší kamarádky běžnou záležitostí. Kdo si ale takový titul zaslouží?

Nejlepší kamarádka několikrát za život

Málokterá z nás se může pyšnit kamarádkou, se kterou je už dětství jako nerozlučná dvojka. Většinou je totiž těžké udržet přátelství z dětství. Však to jistě znáš také. Po základní škole jste se rozešly, každá jste šla vlastní cestou, kde jste potkaly nové kamarádky a máte tím pádem pocit, že s tou starou kamarádkou si už nebudete rozumět, že jste každá někde jinde. To samé se ti ale může stát i po konci střední školy. Ty jsi šla na vysokou školu, ona šla pracovat? Obě jste opět poznaly nové kamarádky a následuje stejný scénář jako předtím?

Kolik nejlepších kamarádek za celý život vlastně máme? Pravdou zůstává, že nejlepší kamarádku máme několikrát za život. Jsou to kamarádky, které nám jsou nejblíž ze všech, máme pocit, že na nic nejsme samy a potřebujeme k sobě parťáka, se kterým budeme koukat na Sex ve městě, nebo seriál Gossip girl. A samozřejmě nakupovat… totiž… hlavně nakupovat!

Dítě není jen zkouška vztahu, ale i přátelství

Pokud jste s tvou kamarádkou držely doteď pospolu, gratulujeme ti! Našla si tu pravou kamarádku, kterou by sis měla držet. I o přátelství je totiž potřeba se starat a pečovat. Nevěnuj dárky a maličkosti jen k narozeninám, svátkům a Vánocům. Potěš ji maličkostí jen tak, za to, že vůbec je.

Opravdovou zkouškou přátelství bude dítě. Vaše cesty se za dobu vašeho přátelství rozešly několikrát a vždy jste našly cestu zpět? Mateřství je možná cesta, po které cesta zpět už možná nebude. Může se totiž stát, že ty budeš chtít mít miminko a tvá kamarádka bude spíše ta, co staví kariéru a její priority jsou jiné, než ty tvé. Ty budeš hodiny a hodiny vyprávět o svém dítěti a mateřství, což je pochopitelné, protože je pro tebe prcek středobod celého vesmíru. Tvou kamarádku to ale nemusí zajímat. Bude žít kariérou, prací, cestováním…. A postupně zjistíte, že si v podstatě nemáte co říct.

Nejdůležitější je být obklopena nejbližšími

Ruku na srdce, titulování „nejlepší kamarádka“ je zbytečnost. Za celý život potkáme mnoho kamarádek, které budeme považovat, za ty nejlepší. Proč? Zkrátka chceme mít pocit, že máme své druhé já a nejsme na světě samy. Nikdo ale není na světě sám. Ani ty ne. Čím víc lásky rozdáš, tím víc se ti dostane. Nejdůležitější je být obklopena nejbližšími, sdílet s nimi okamžiky z tvého života a zároveň tu být pro ně a být jim oporou. To je to pravé přátelství.

Foto: pixabay.com

Sdílet