Víme, čím podpoříte svoji kreativitu

Kreativita neboli tvořivost je schopnost hledat nové myšlenky, nápady, řešit problémy novým a neotřelým způsobem. Přestože schopnost kreativního myšlení je z velké části dána vrozeně, existují konkrétní možnosti a techniky, jak kreativní myšlení podpoříte.

Buďte otevření

Kreativní lidé vždy hledají nová řešení. Pokud také toužíte oplývat stále novými nápady, buďte otevření, všímavý a vyhýbejte se stereotypům.

Spolupracujte

Individuální práce má bezesporu řadu výhod, ale pokud chcete hledání nových cest podpořit, pracujte v kolektivu. Rady a názory ostatních vás mohou inspirovat k nové myšlence nebo práci. Když vás něco zajímavého napadne, nebojte se o tom s někým, komu věříte, diskutovat.

Zabavte svůj mozek hrou

Hraní her obecně povzbuzuje myšlení. Některé z nich strategické myšlení podporují více, jiné se zaměřují spíše na zábavu. Kreativitu ale umí posílit většina z nich.

Seznamujte se

Stýkejte se s různými lidmi. Trávit čas s někým, kdo má zcela odlišný životní styl nebo zkušenosti, vám může nabídnout nový pohled na svět a rozšířit obzory. Vybočte ze své každodenní rutiny a navštivte zajímavou akci v okolí.

Vyzkoušejte něco nového

Pokud se na velké změny necítíte, prozkoumejte nová místa v okolí, jiný žánr knihy, nebo televizní program. Můžete se naučit cokoliv. Soustřeďte se na to, co vás zajímá a baví. Tam máte největší šanci na úspěch.

Překonávejte překážky

Nedejte se odradit neúspěchy a potížemi. Když neupějete napoprvé, zkoušejte to zkrátka znovu. Pokud přijdete na více možností, zkuste je všechny trpělivě promyslet nebo rovnou vyzkoušet.

Tolerujte si chyby

Když uděláte chybu, nic se neděje. S tvůrčí prací souvisí i udělat chybu a narazit do slepé uličky. Když se chyba objeví, zkuste to prostě znovu a jinak.

Sdílet