Vše, co bys měla vědět o menstruaci

Pronásleduje nás od puberty do stáří a každý měsíc se nám na pár dnů vnutí do našich životů. Menstruaci bereme už jako běžnou záležitost, která nás nemůže nijak rozhodit, přesto je pokaždé nepříjemná. Víš o menstruaci ale vše, co bys měla vědět?

Antikoncepce je řešením na různé problémy

Máš nepravidelnou menstruaci, která se dostavuje, jak se jí zachce? S tím ti pomůže antikoncepce. Při pravidelném braní antikoncepce víš, že se ti menstruace dostaví vždy, jakmile dobereš všech 21 prášků.

Menstruace při antikoncepci

Žijeme ve 21. století a informace jsou více dostupné, než kdy dřív. Věděla si třeba, že pokud bereš antikoncepci, nemusíš mít menstruaci každý měsíc? Podle odborníků není menstruace při braní antikoncepce tou pravou menstruací, protože je pomocí antikoncepce blokována ovulace. I z tohoto důvodu tvrdí, že není třeba menstruování každý měsíc, ale stačí jednou za dva – tři měsíce, aniž by to uškodilo tvému zdraví.

Oddálení menstruace

Chystáš se na dovolenou nebo máš důležitou akci, ale máš dostat měsíčky? Žádný problém. Menstruaci můžeš oddálit pomocí antikoncepce nebo jiných prášků, které ti předepíše gynekolog. Můžeš zkusit také přírodní babské rady na oddálení měsíčků – jako třeba pravidelné pití citronu.

Co vyvolá menstruaci?

Měla se ti dnes dostavit menstruace, netrpělivě čekáš a stále nic? Potvora! Existují způsoby, které mohou očekávanou menstruaci vyvolat. Sex den před očekávanou menstruací ti zaručí, že ji dostaneš na hodinu přesně. Účinná je také dlouhá a horká koupel.

Sdílet