Výbavička pro miminko. Bez čeho se neobejdete?

Část základní výbavy pro novorozence je nutné pořídit ještě před narozením dítěte, ale některé další pomůcky postačí v průběhu šestinedělí či později.

První nákupy

Nejdůležitější je postýlka, bez které se zkrátka neobejdete. Ještě před nákupem se ujistěte, zda je pro vás vhodnější cestovní, nebo klasická. Tomuto rozhodnutí následně přizpůsobte její vybavení. To se skládá z matrace, mantinelů po obvodu postýlky, veškerých lůžkovin, nebo přebalovací podložky.

Kočárek je základ nejen pro potřeby miminka, ale i rodičů. Na výběr máte mnoho druhů a stylů. Vybírejte pečlivě podle svých potřeb, terénu, ve kterém se budete pohybovat a frekvence, s jakou budete kočárek denně využívat. Pro bezpečnou přepravu dále využijete: pláštěnku na kočárek, fusak, zavinovačku a zejména autosedačku. 

Potřeby pro koupání a hygienické pomůcky byste měli rovněž pořídit s předstihem. První koupání vás bude čekat během prvního dne doma, tak ať máte vše potřebné připravené. Důležitá je vanička. Doporučujeme tu s vlastní výpustí, se kterou je snazší manipulace. Pěnová podložka do dětské vany celé koupání rovněž usnadní a oproti látkové podložce nebude miminko studit. Zásobte se dostatečným množstvím plen, ať už se rozhodnete pro jednorázové, nebo látkové. Denně budete přebalovat přibližně 3 – 4x za den. Chybět by vám neměl ani šetrný dětský olej a zásyp, teploměr do vody, vlhčené ubrousky, dětské mýdlo, vatové tyčinky nebo nůžky na nehty se zaobleným koncem.

Oblečení pro novorozence

Oblečení pro novorozence doporučujeme nakupovat ve velikosti 56 a 62. Velikost 50 je vhodná pro dvojčátka, nebo extrémně malá miminka. Každou část oděvu nejprve vyperte v dětském pracím prášku a vyžehlete. Aviváž doporučujeme nepřidávat.

Jaké základní části oděvu bude miminko tedy potřebovat? Vybírejte v závislosti na ročním období. Kromě sezonních potřeb využijete například:

  • 10x kojeneckých body
  • 5x bavlněných dupaček
  • 4x overaly
  • 3x kabátky
  • 2x bavlněné čepičky
  • 4x ponožky
  • 1x bavlněné rukavičky (proti škrábnutí)
  • 5x bryndáček

Sdílet