Z oprýskanosti si udělejte přednost

Vylétli jste z hnízda a stěhujete se od rodičů do svého prvního bytu anebo jste po rozvodu a znovu zařizujete domácnost? Víte, že zařídit bydlení stylově a levně není nemožné? Chce to jen dobré nápady a nebát se chytit za práci. Jestliže vás nic nenapadá, přečtěte si náš článek. Možná vás nakopne k tvoření a nápady se začnou z ničeho nic rojit samy od sebe.

Recyklace

O recyklaci jste už patrně něco zaslechli. Jedná se o věci, které mají své odslouženo, ale díky lidské kreativitě mohou sloužit i nadále. Jen změní svůj vzhled a mnohdy i funkci. Je to podobné, jako udělat z šuplíku či staré židle poličku, z kožené kabelky, která už dosloužila nový kapsář či dokonce květináč, ze staré oprýskané komody originální solitér apod. Oprýskaný a omšelý vzhled je dnes moderní a dokonce se na novém nábytku vytváří uměle – naschvál. Vy nic naschvál dělat nemusíte.

Kde sehnat nábytek za hubičku?

Stačí, když obejdete půdy, garáže a šopy své rodiny a přátel. Nebojte se rozdílnosti, protože i to je dnes IN. Mít u jídelního stolu každou židlí jinou není ničím výjimečným. I když najdete pohozený zaprášený cestovní kufr, nevyhýbejte se mu. Jednak může v sobě skrývat další skvosty, a pak ze starých kufrů bývají nejkouzelnější interiérové dekorace nebo dokonce konferenční stolečky do obýváku.

Surfujte po internetu a hledejte, kdo věnuje nábytek za odvoz. Není se za co stydět, protože není umění jít do obchodu a koupit si nový nábytek. Umění v pravém slova smyslu je posbírat jej z různých zdrojů a vdechnout mu nový život. Pomocí barev, tapety, látky. Můžete se stát malířem natěračem, čalouníkem, tapetářem. Fantazii se zkrátka meze nekladou. Na internetu najdete nepřeberné množství inspirace, jak z něčeho starého vykouzlit naprosto nový a originální skvost.

Sdílet

Předchozí článekVšechno, co je láska
Další článekVtipné nohy, vtipná záda!