Zadaná žena hledá kamaráda. Znamená to, že jí ve vztahu něco chybí?

Může mezi mužem a ženou fungovat kamarádství nedotčené sexuální touhou a erotikou? V čem vlastně tkví podstata dobrého přátelství? A kdy to začne mezi kamarádem a kamarádkou jiskřit? A je skutečnost, že zadaná žena touží po kamarádovi signálem toho, že ve vztahu něco postrádá?

Společné zážitky a strávená léta

Přátelství, a nyní je jedno, máme-li na mysli přátelství mezi dvěma ženami, dvěma muži, nebo mužem a ženou, je vždy založeno na společných zážitcích, pocitech, názorech, zájmech, životních postojích. Podstatný je mnohdy společný podobný smysl po humor, ten totiž o nás mnohé vypovídá a přitahuje k nám stejné typy lidí. Máme tak kamarády či kamarádky ze školy, s nimiž pojí společně prožitá léta v lavicích, z práce, s nimiž si můžeme společně zanadávat na šéfa, ze zájmových klubů, kde nás sbližuje třeba zájem o šachy nebo pletení vlněných svetrů.

Partner je přítelem v dobrém i zlém

Platí, že přátelství by mělo být i základem dobrého vztahu. Je samozřejmé, že partneři jsou přáteli ve chvílích společného štěstí a pohody. Kvalitní partnerské soužití by ale mělo fungovat i navzdory překážkám zvenčí. Neměly by je rozhodit různé nepříjemné vnější okolnosti, do nichž se partneři dostanou, ať už jde třeba o rodinné problémy s rodiči jednoho či druhého, nemoci v rodině, nebo ztrátu zaměstnání. V takových situacích by si partneři měli být vzájemně přáteli a oporou. Pokud to dokážou, jejich vztah může být trvalý a zároveň přátelský.

Pokud žena hledá, něco jí chybí

Mnozí odborníci na partnerské vztahy se domnívají, že pokud má žena dobrý partnerský vztah s jedním mužem, nemá už potřebu hledat nějakého kamaráda. Jestliže ho hledá, může to být znamením, že jí ve vztahu něco chybí. Jednoduše kdyby to měla, spokojila by se s tím a nehledala jinde. Ovšem na druhou stranu nevylučují, že i přátelství bez nějakých postranních úmyslů může mezi ženou a mužem fungovat.

Vysílání signálu nespokojenosti

Existují i ženy zvyklé žít velmi aktivním společenským životem. Mají stálého partnera, ale pak také třeba řadu přátel z různých životních období a okruhů. Jde potom vždy o kamarádství na základě nějakých společných zážitků, třeba z vysoké a z party vodáků. Jestliže ale hledá kamarády zadaná žena, zpravidla touží po něčem, co jí schází, nebo se nudí ve stereotypu. Kamarádi z minulosti rozhodně nejsou problémem – spojují je dávné zážitky, které na současný vztah nemají vliv. Ovšem hledání kamarádů, je-li žena ve vztahu, znamená většinou jednoznačně vyslání signálu: „Nejsem spokojená. Hledám něco, co mi schází…“

Kateřina Prokopová
Jsem šéfkou magazínu MAXGIRL a starám se o to, aby si zde každá žena přišla na své. Ráda trávím čas se svou rodinou, miluji cestování a svou práci!

Sdílet