Zářivý úsměv? Můžete ho docílit i vy

Pokud se ucházíte o práci nebo v práci jednáte s lidmi, je pro vás velmi důležité nejenom dokonale sladěné a stylové oblečení a upravený vzhled, ale i zářivý úsměv. V okamžiku, kdy otevřete ústa a nemáte chrup v dokonalém stavu, může to vaše potenciální klienty odradit. A to navzdory tomu, že se jim jinak vaše nabídka či produkt líbí. Proto byste v určitých profesích a nejenom v nich rozhodně neměli podceňovat důležitost zářivého úsměvu.

Některé potraviny škodí, jiné pomáhají

Jenže jak ho docílit? Málokdo má takové štěstí, že mu narostly krásné bílé zuby od přírody a nekazí se mu, ať jí cokoli. Na zuby má samozřejmě vliv strava, jejich čištění, ale také imunita, což potvrzují i zubní lékaři. Proto lidé, kteří mají krásný chrup bez sebemenšího přičinění, jsou spíše výjimkou. Většina z nás se musí o zářivý úsměv starat. V první řadě byste si proto měli dát ve stravě pozor na některé potraviny a zlozvyky, které mohou podobu vašeho úsměvu zkazit, jako například káva, červené víno, alkohol, kouření. Pokud je budete konzumovat přespříliš, na kvalitě vašeho chrupu se to projeví. Na druhou stranu jsou i potraviny, které dokážou zuby vybělit. Patří sem například jahody, jablka, hrušky, pomeranče, celer, mrkev, zelený čaj.

Svěřte se do rukou hygienistky a lékaře

Velice důležitá je samozřejmě i správná technika čištění zubů. Nejlepší je poradit se s dentální hygienistkou, jak zuby správně čistit a udělat si čas na pravidelné kontroly a profesionální čištění u ní. Vyplatí se to. Nejenom, že se výrazně přiblížíte ke svému cíli, tedy k zářivému bělostnému úsměvu, ale zároveň provádíte prevenci proti paradentóze. Ovšem mnohdy nestačí ani úprava stravy ve smyslu vynechání potravin, které zbarvují sklovinu a způsobují žloutnutí zubů, ani profesionální čištění hygienistkou. V takovém případě přichází na řadu bělení zubů. Obecně se příliš nedoporučuje bělit si zuby sám. Ne každý způsob je zcela bezpečný a mohli byste si způsobit poškození skloviny. Rozhodně je lepší svěřit se do rukou profesionální dentální hygienistky a zubního lékaře, kteří pro vás vyberou ten nejvhodnější a nejšetrnější způsob bělení.  

Sdílet