Zásady správného odličování. Znáte všechny?

Dokonalá pleť bez pupínků, začervenání, nebo suchých míst začíná od správné péče a pravidelného odlíčení. Poradíme vám, jak správně a jednoduše o pokožku pečovat během odstraňování make-upu.

Proč je odličování důležité?

Během noci pleť regeneruje. Tak jako tělo potřebuje spánek, pleť potřebuje v noci dýchat bez nečistot a usazenin v pórech. Pravidelná regenerace vytváří nové buňky a kůži intenzivně doplňuje. Části make-upu těmto chemickým procesům zabraňují a nežádoucím výsledkem mohou být vrásky navíc.

Pravidla čisté pleti

Začněte od samotného výběru odličovacích prostředků a nepodceňujte typ vaší pleti. Pro suchou nebo více mastící se pokožku jsou vhodné různé typy krémů, mlék a micelárních vod. Čistící gel je vhodný pro smíšenou a mastnou pleť. Pro každodenní péči by gel neměl obsahovat peelingové částečky, které mohou kůži častým použitím podráždit.

Na závěr pro dočistění obličeje použijte pleťovou vodu, která odstraňuje typy nečistot rozpustné ve vodě a hydratuje pokožku. S nečistotami rozpustných v tucích si poradí micelární vody a pleťová mléka. Nejvíce se hodí pro suchou pokožku. Voděodolnou kosmetiku nejspolehlivěji odstraníte odličovacími oleji. Jedná se o přírodní a šetrné produkty, které jsou vhodné pro velmi citlivou pleť. 

Dvoufázové odličování

Jedná se o večerní odstranění make-upu a ranní čistění pleti po její regeneraci, kdy se řada nečistot zevnitř dostane na povrch kůže. Odličujte jemnými pohyby a prsteníčkem. Právě prsteníček k vyvíjí nejmenší tlak na kůži. Přílišné tlačení na odličovací tamponek pleť podráždí.  Aby se pokožka krásně rozzářila vyživila, použijte na závěr denní krém.

Odličovací vlhčené ubrousky použijte spíše během cestování nebo letních festivalů. Jejich složení je sice účinné, ale nehodí se na každodenní užívání.

Sdílet